3 dôvody prečo nechať pravidelne kontrolovať Váš výťah

Servis výťahov

 

Viete ako je to s automobilmi. Treba sa o ne starať, pravidelne ich servisovať, či zájsť na STK, aby sa včas prišlo na prípadné neduhy, opotrebenia, preťaženia a pod., však?

 

A presne tak je to aj s výťahmi. Aj keď naše výťahy poruchové nie sú, pravidelná kontrola je základom úspechu a ich dlhodobej životnosti. Pozrime sa spolu na tri základné dôvody, prečo sa oplatí nezabúdať na pravidelné preventívne kontroly Vášho výťahu či iného zdvíhacieho zariadenia.

 

Mechanický dôvod

Výťah sa skladá z mechanických častí, ktoré sú neustále v pohybe. Podliehajú pravidelnej námahe, tlaku, zmene teplôt,... A podobne ako treba občas nechať skontrolovať Vaše auto, aby ste mali istotu, že všetko funguje ako má, treba občas nechať skontrolovať aj tieto mechanické časti vo Vašom výťahu.

Na našich klientoch nám veľmi záleží,  takže v našom portfóliu nájdete len naozaj kvalitné výťahy. Preto sú aj materiály v našich výťahoch vysoko odolné. Avšak pravidelnými servisnými kontrolami získavate 100% istotu, že Váš výťah funguje správne a nenechá Vás v štichu, keď to budete najviac potrebovať.

 

Elektronika

Elektronika a jej rozvody sú, podobne ako pri autách, pomerne citlivé na výkyvy elektrického prúdu. Práve preto ich treba preventívne pravidelne kontrolovať. Zvýšite tým bezpečnosť plynulého chodu kedykoľvek 24/7.

 

Dvere a pántový systém

Možno ste sa nad tým nikdy nezamýšľali, ale dvere výťahu, založené na systéme pántov, sú namáhané rovnako ako jeho pohybová/motorická časť. Keď chcete, aby správne fungovali - aby sa dali vždy bezpečne a pohodlne otvárať a zatvárať - treba im občas venovať pozornosť.

Nemusíte sa obávať, nezaberieme Vám veľa času. Niekedy stačí naozaj len chvíľka, kým Vám napr. premažeme pánty správnym prípravkom a výťah Vám opäť bude fungovať ako nový.

Našich klientov vedieme k tomu, aby si uvedomili, aké sú pravidelné kontroly výťahov a zdvíhacích zariadení dôležité.  Nezabúdajte na ne ani Vy.

Vyhláška 508/2009 upravuje a nariaďuje pravidelné odborné prehliadky (tzv. revízie) VTZ (vyhrad. tech. zariadenia). Bez ohľadu na to, či ide o Fyzické osoby (FO) alebo Právnické osoby (PO), treba dbať o pravidelnú kontrolu výťahu, resp. zdvíhacieho zariadenia.

Dokonca aj samotný výrobca zariadenia stanovuje pravidelnú preventívnu údržbu zdvíhacieho zariadenia. Síce nejde o identickú kontrolu (ako pri vyššie spomínaných revíziách), avšak cieľom oboch týchto prehliadok je zabezpečiť plynulé fungovanie, dlhú životnosť a zamedzenie poruchovosti zariadenia. Zjednodušene povedané, vždy v maximálnej možnej miere zabezpečiť svojim klientom, aby ich zariadenie nevypadlo z prevádzky a používateľ ho mohol nepretržite bezpečne využívať.

 

Vykonať takúto kontrolu každé 1-2 roky je tou najlepšou cestou ako predísť akýmkoľvek komplikáciám. A pre našich najvernejších držiteľov kariet výhod máme pripravenú skvelú ponuku. Stačí keď sa nám ozvete na známe kontaktné údaje, alebo vyplníte formulár na tejto stránke:

 

  Mám/e záujem o:

   

  PLUS AKO BONUS:

  Ponúkame 100% starostlivosť o klientov z hľadiska prispôsobenia zariadení meniacim sa potrebám v čase (vek, váha, veľkosť, funkčná mobilita, motorika, ovládanie, príslušenstvo a podobne).

  © 2024 – Velcon.sk – Všetky práva vyhradené.
  Support develop by Greativity.sk
  envelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram